Vítejte! Momentálně si užívám léto na Moravě, e-shop je však stále v provozu. Vaše balíčky pošlu hned po návratu - po 17.8. S kódem PRAZDNINY dostanete v čase mé dovolené slevu 10% na celý nákup. Krásné dny! Darina

Můj příběh

Moje cesta k výrobě přírodní kosmetiky začala u mýdla. Poprvé jsem se s přírodním mýdlem setkala na výměnném pobytu v Coloradu v roce 2014, kde se vedoucí outdoorového výletu pochlubil velkýma kostkama ručně vyrobeného mýdla v krabici od bot. Byla jsem unešená a hned po návratu domů jsem se pustila do svého prvního mýdla, levandulového, které vzniklo u tatínka v dílně. Mýdlo se krásně povedlo a já při jeho krájení nemohla být pyšnější. O svůj výtvor jsem se podělila s rodinou a aby to hezky vypadalo, tak jsem na mýdla připevnila cedulky s nápisem „Darinčino mýdlo“. 

Intenzivněji jsem se výrobě mýdla začala věnovat po návratu z cest po Peru v roce 2016, odkud jsem si přivezla batoh plný různých amazonských bylin, tinktur, míz a olejů. Ty mě pak napadlo zakomponovat do mých mýdlových experimentů. V této době vznikla například receptura Amazonian soap s mízou Sangre de Drago nebo mýdlový šampon s práškem z kořene Maca, které mám v nabídce dodnes.

Vyrobená mýdla jsem testovala na sobě, na rodině a na kamarádkách. Zpětná vazba od okolí byla pozitivní a já jsem dlouho o ničem jiném než o mýdle nemluvila. Moje zapálení přirozeně vedlo k tomu, že jsem toho o mýdle chtěla vědět víc.

Následovala spousta hodin studia a experimentů a to už nejen s mýdlem, ale i s dalšími kosmetickými přípravky. Jejich používáním se mi viditelně zlepšila pleť, což mé nadšení ještě umocnilo. Proto jsem se rozhodla v roce 2019 absolvovat mezinárodní vzdělávací program Diploma in Organic Skincare Formulation na největší akreditované škole přírodní kosmetiky Formula Botanica v UK.

 

Cesta k vytvoření vlastní značky přírodní kosmetiky nebyla snadná, ale nepochybovala jsem o tom, že do toho musím jít. Nikdy předtím mi totiž nic nedávalo větší smysl než vyrábět mýdla a kosmetiku. A tento pocit smysluplnosti trvá dodnes - při každém krájení mýdla, míchání krému a vymýšlení nových receptur vím, že dělám přesně to, co mám dělat a za to jsem nesmírně vděčná.

 

 

Všechny produkty na mém e-shopu jsou formulovány s láskou a respektem k přírodě a lidské pokožce. Vždy se snažím o šetrnou výrobu produktů v malých šaržích, aby se zachovalo co nejvíce cenných a aktivních látek a aby k Vám dorazily co nejčerstvější.

U výroby přírodních mýdel se držím tradiční výrobní metody „za studena“. K ovonění používám éterické oleje a přidávám různé druhy jílů, bylinek, másel a olejů vždy tak, aby výsledný produkt lahodil všem smyslům. U některých mýdel najdete ve složení také dnes často proklínaný palmový tuk, ten je však vždy s certifikátem RSPO (Roundtable of Sustainable Palm Oil) z ekologicky kontrolovaného zemědělství.

Produkty jsou baleny v obalech z tmavého skla, hliníku nebo papíru. Konečné produkty nejsou testovány na zvířatech. 

Všechny nabízené výrobky jsou zapsány v Evropském portálu notifikace kosmetických přípravků CPNP. 

Současný design produktových obalů vznikl ve spolupráci s grafickou designérkou Karolínou Tůmovou. Snažily jsme se o to, aby mé výrobky sloužily nejen jako funkční kosmetika, ale také ozdoba Vaší koupelny.

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení