Náš příběh

Moje cesta k výrobě přírodní kosmetiky začala u mýdla. Poprvé jsem se s přírodním mýdlem setkala na výměnném pobytu v Coloradu v roce 2014, kde se vedoucí outdoorového výletu pochlubil velkýma kostkama ručně vyrobeného mýdla v krabici od bot. Byla jsem unešená a hned po návratu domů jsem se pustila do svého prvního mýdla, levandulového, které vzniklo u tatínka v dílně. Mýdlo se krásně povedlo a já při jeho krájení nemohla být pyšnější. O svůj výtvor jsem se podělila s rodinou a aby to hezky vypadalo, tak jsem na mýdla připevnila cedulky s nápisem „Darinčino mýdlo“. 

Intenzivněji jsem se výrobě mýdla začala věnovat po návratu z cest po Peru v roce 2016, odkud jsem si přivezla batoh plný různých amazonských bylin, tinktur, míz a olejů. Ty mě pak napadlo zakomponovat do mých mýdlových experimentů. V této době vznikla například receptura Amazonian soap s mízou Sangre de Drago nebo mýdlový šampon s práškem z kořene Maca, které mám v nabídce dodnes.

Vyrobená mýdla jsem testovala na sobě, na rodině a na kamarádkách. Zpětná vazba od okolí byla pozitivní a já jsem dlouho o ničem jiném než o mýdle nemluvila. Moje zapálení přirozeně vedlo k tomu, že jsem toho o mýdle chtěla vědět víc.

Následovala spousta hodin studia a experimentů a to už nejen s mýdlem, ale i s dalšími kosmetickými přípravky. Jejich používáním se mi viditelně zlepšila pleť, což mé nadšení ještě umocnilo. Proto jsem se rozhodla v roce 2019 absolvovat mezinárodní vzdělávací program Diploma in Organic Skincare Formulation na největší akreditované škole přírodní kosmetiky Formula Botanica v UK.

 

Cesta k vytvoření vlastní značky přírodní kosmetiky nebyla snadná, ale nepochybovala jsem o tom, že do toho musím jít. Nikdy předtím mi totiž nic nedávalo větší smysl než vyrábět mýdla a kosmetiku. A tento pocit smysluplnosti trvá dodnes - při každém krájení mýdla, míchání krému a vymýšlení nových receptur vím, že dělám přesně to, co mám dělat a za to jsem nesmírně vděčná.

 

 

Všechny produkty na mém e-shopu jsou formulovány s láskou a respektem k přírodě a lidské pokožce. Vždy se snažím o šetrnou výrobu produktů v malých šaržích, aby se zachovalo co nejvíce cenných a aktivních látek a aby k Vám dorazily co nejčerstvější.

U výroby přírodních mýdel se držím tradiční výrobní metody „za studena“. K ovonění používám éterické oleje a přidávám různé druhy jílů, bylinek, másel a olejů vždy tak, aby výsledný produkt lahodil všem smyslům. U některých mýdel najdete ve složení také dnes často proklínaný palmový tuk, ten je však vždy s certifikátem RSPO (Roundtable of Sustainable Palm Oil) z ekologicky kontrolovaného zemědělství.

Produkty jsou baleny v obalech z tmavého skla, hliníku nebo papíru. Konečné produkty nejsou testovány na zvířatech. 

Všechny nabízené výrobky jsou zapsány v Evropském portálu notifikace kosmetických přípravků CPNP. 

Současný design produktových obalů vznikl ve spolupráci s grafickou designérkou Karolínou Tůmovou. Snažily jsme se o to, aby mé výrobky sloužily nejen jako funkční kosmetika, ale také ozdoba Vaší koupelny.